Hög effekt bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCT
  • Hög effekt bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCTHög effekt bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCT
  • Hög effekt bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCTHög effekt bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCT
  • Hög effekt bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCTHög effekt bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCT
  • Hög effekt bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCTHög effekt bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCT

Hög effekt bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCT

Du kan vara säker på att köpa High Power Wide-bandwidth 850nm SLED Diode For Medical OCT från vår fabrik och vi kommer att erbjuda dig den bästa servicen efter försäljning och snabb leverans.

skicka förfrågan

produkt beskrivning

1. Introduktion av High Power bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCT

Denna laserdiod specificerar kraven för den enkelmodiga fiberoptiska superluminescerande lysdiodmodulen (SLED) som används i applikationer med hög tillförlitlighet. Dokumentet specificerar modul såväl som det specifika chip på submount som ska användas för att montera modulen.

2. Funktion med hög effekt bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCT

850nm hög effekt SLED;

Kylt 14PIN Dual-In-Line (DIL) och Butterfly-paket;

Med extern bildskärmsfotodiod;

FC/APC-kontakt.

3. Tillämpning av High Power bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCT

Oftalmologisk och medicinsk OKT;

Fiberoptiska gyroskop;

Fiberoptisk strömavkänning.

4. Optisk-elektrisk egenskap hos högeffekts bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCT

Parameter Symbol Min. Typ. Max. Enhet
Driftström OM 0 - 140 mA
Ström i SMF PO 3 5 - mW
Centrum våglängd λC 830 850 870 nm
Bandbredd FWHM - 40 50 - nm
Spektral rippel [RB=0,1nm] - - 0.1 0.2 dB
Övervaka diodström IMPD 50 200 (**) - A
PD Monitor Bias Voltage Vb 0 - -10 V
Driftström OM 0 - 140 mA
Power ex-facet PO 9 15 - mW
Centrum våglängd λC 830 850 870 nm
Bandbredd FWHM - 40 50 - nm
Spektral rippel [RB=0,1nm] - - 0.1 0.2 dB

5. Produktinformation för High Power Wide-bandwidth 850nm SLED Diode for Medical OCT

850nm SLED-diodspektrum.

6. Leverera, frakt och servering av högeffekts bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCT

Alla produkter har testats innan de skickas ut;

Alla produkter har 1-3 års garanti.(Efter att kvalitetsgarantiperioden började ta ut lämplig underhållsserviceavgift.)

Vi uppskattar din verksamhet och erbjuder en omedelbar 7 dagars returpolicy. (7 dagar efter mottagandet av varorna);

Om varorna du köper från vår butik inte är av perfekt kvalitet, det vill säga att de inte fungerar elektroniskt enligt tillverkarens specifikationer, returnera dem helt enkelt till oss för utbyte eller återbetalning;

Om varorna är defekta, vänligen meddela oss inom 3 dagar efter leverans;

Alla föremål måste returneras i originalskick för att kvalificera sig för återbetalning eller ersättning;

Köparen står för alla uppkomna fraktkostnader.

7. Vanliga frågor

F: vad är paketet du behöver?

S: Boxoptronik kan anpassa paketet efter dina behov.

F: Vad är kravet på uteffekten?

S: Boxoptronik kan anpassas efter dina krav.

Heta etiketter: Hög effekt bredbandsbredd 850nm SLED-diod för medicinsk OCT, tillverkare, leverantörer, grossist, fabrik, anpassad, bulk, Kina, tillverkad i Kina, billigt, lågt pris, kvalitet

relaterade kategori

skicka förfrågan

Vänligen gärna ge din förfrågan i formuläret nedan. Vi kommer att svara dig om 24 timmar.